SITA HARFOWE

Sita harfowe z drutu sprężynowego mają główne zastosowanie w sortownikach w procesach przesiewania trudnoprzesiewalnych, wilgotnych i klejących się materiałów. Szczególną przydatność wykazują przy klasyfikacji wąskich frakcji ziarnowych.

Cechą charakterystyczną sit harfowych jest to, że druty podłużne - karbowane lub proste - utrzymywane są przez poprzeczne przewiązki (poliuretanowe lub druciane) rozstawione w odpowiednio dużych odstępach. Druty w sitach harfowych wzbudzane wibracją przesiewacza oraz uderzeniami nadawy wprawiane są w asynchroniczne drgania, które przeciwdziałają zatykaniu i zalepianiu się sita. Dzięki drganiom własnym drutów występuje efekt samooczyszczania, zwiększona o 20-30% wydajność w stosunku do sit plecionych, a także wysoka ostrość rozdziału klas ziarnowych.

  powrótdo góry
Pobierz katalog
produktów 
Serwis wykorzystuje pliki cookies, aby korzystanie z niego było łatwiejsze. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
Zamknij okno